„Čuti i razumeti“

Povodom Svetske nedelje gluvih i nagluvih osoba, koja se obeležava od 24. do 28. septembra, kompanija Auidovox iz Beograda je organizovala akciju „Čuti i razumeti“, u okviru koje su se deca sa oštećenim sluhom iz cele Srbije okupila u ZOO vrtu u Beogradu. Događaju su, pored animatora za decu i profesora sa Fakulteta za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju,  prisustvovale poznate ličnosti: Ivan Ivanović, Inspektor Blaža, Vlado Georgijev, Maja Ognjenović, Maja Simanić i dr. Oni su se potpisivali na majice koje su podeljene svim učesnicima. Cilj okupljanja je bio da deca provedu jedan dan drugačiji od drugih, upoznaju nove drugare i javne ličenosti koje su podržale akciju. Beograd je posetilo i 10 učenika i 4 pratioca Školskog centra za vasp. i obraz. slušno oštećenih lica – Subotica.

Troškove dolaska, posete i povratka pokrila je kompanija Audiovox i tako našim učenicima omogućila nezaboravan i lep provod.