Tri dana u Budimpešti

Od 30. IV do 2. V 2014. godine 12 učenika Školskog centra je, u pratnji vaspitača Ferenca Šebeka, boravilo u Budimpešti. Ovo putovanje je bilo nagrada za učešće na Kupu Karpata, takmičenju studenata.

Učenici su išli na Dunai regattu. Prvi dan su učenici imali priliku da se posete „Gellért“ kupatilo. Drugi dan su učestvovali na trkačkom maratonu. Laslo Roža je osvojio treće mesto, a Leo Gelanji i Aron Feher peto i šesto. Tog dana su učestvovali u brojnim radionicama i bili su gosti navijačkog broda. Takođe, su gledali „Red Bull“ trku aviona i posetili koncert. Treći dan su učenici posetili Mađarski parlament, Palatu čuda i Zoološki vrt. U Budimpešti su učenici imali priliku da se voze metroom i tramvajem. Domaćini su se potrudili da se učenici Školskog centra vrate sa mnogo pozitivnih utisaka.

{webgallery}{/webgallery}