Dečija nedelja

Od 7. X do 13. X 2013. godine obeležena je Dečija nedelja. U Školskom centru su, ovim povodom, organizovane različite aktivnosti. U ponedeljak su učenici sa nastavnicima boravili u Dudovoj šumi.

Tamo su se igrali i družili. Utorak je bio dan posvećen dečijem pozorištu. Glumac Branislav Trifković je za učenike odigrao predstavu „Klovnovi priređuju žurku“.  U sredu je šesnaestoro učenika išlo na ekskurziju u Bečej. Posetili su dvorac Fantast i ergelu koja pripada dvorcu. Nakon toga, su u Gradskom pozorištu pogledali predstavu „Mala princeza“. Zatim, su posetili OŠ „Petefi Šandor“ koja je bila njihov domaćin u Bečeju. Sa svojim vršnjacima su igrali fudbal i odbojku, a održan je i kratki turnir u šahu. U četvrtak su osnovnoškolci posetili bioskop. Gledali su crtani film „Kako dresirati svog zmaja“. Petak su obeležile Igre bez granica. Učenici su se takmičili u različitim igrama kao što su: nošenje jajeta u kašiki, limbo ples, muzičke stolice, slagalice...