Senzorna soba

19. VI 2014. godine u Školskom centru je otvorena prva senzorna soba u Subotici.  Opremanje senzorne sobe omogućilo je Osnovno javno tužilaštvo iz Subotice, izdvajanjem sredstava iz Instituta za odlaganje krivičnog gonjenja.  Senzornu sobu svečano je otvorio Branislav Rankov, osnovni javni tužilac.

U senzornoj sobi sprovode se tretmani senzorne integracije, koja pomaže da se poboljša senzorno procesuiranje, da se podigne samopouzdanje i samopoštovanje, kao i samoregulacija. Senzorna integracija je najznačajnija u razvijanju veština i omogućava deci, sa senzorno integrativnom disfunkcijom, bolje funkcionisanje u svakodnevnim aktivnostima.  Tretman, koji sprovodi sertifikovani terapeut senzorne integracije, zasniva se na stimulaciji čula.

{webgallery}{/webgallery}