Jačamo telo-jačamo duh

Udruženje Mea Lingua, koje pruža podršku deci, mladima i odraslima sa smetnjama u govoru i jeziku kroz radionice, projekte, programe i indivudualnu podršku, sprovelo je projekat Jačamo telo-jačamo duh. Projekat je odobren od strane Pokrajinskog sekretarijata za sport i omladinu.

Mladi su kroz sportske aktivnosti (kuglanje, rolanje, karate, bilijar, plivanje, freestyle vežbanje u prirodi, jahanje konja, posete utakmicama, odbojka, košarka, fudbal, stoni tenis), koje su u skladu sa njihovim mogućnostima, i afinitetima, osnaživali svoje telo i razvijali socijalne veštine, takmičarski duh, samopoštovanje, sklapali nova prijateljstva… Kroz posebne vežbe za razvoj psihomotorike razvijali su kognitivne funkcije, finu motoriku, govor… Nizom grupnih psiholoških radionica mladi su, vođeni od strane stručnjaka,  osnaženi da govore o svojim emocijama. Učenici Školskog centra imali su imali priliku da učestvuju u realizaciji projekta Jačamo telo-jačamo duh.

{webgallery}{/webgallery}